CCTV Kamera Güvenlik Sistemleri

Kameralar ve kameralara bağlı bulunan çeşitli kayıt ve kontrol donanımları, izlemesi yapılmak istenen yerlere konumlandırılmakta ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu videolu görüntü alan sistemlerin temel amacı; söz konusu konumda gerçekleşen olayların izlenmesi, kayıt altına alınması ve gerekli durumlarda, gerekli müdahalelerin gerçekleştirilmedir. Kimi zamanda güvenlik ve kontrol amaçlı olarak kayıt altına alınmış olan videolu görsellerin incelemesi gerçekleştirilmektedir. Dolayısı ile CCTV ve video kontrol sistemleri sayesinde eş zamanlı olduğu gibi sonradan da izleme yapabilmek de mümkündür.

Kapalı devre televizyon yani CCTV sistemlerine Network sistemlerinin ve bilgisayarların dahil olmasıyla birlikte özel kabloların ve kontrol donanımlarının kullanılması gerekliliği tamamen ortadan kalkmıştır. Böylelikle video sistemlerinin diğer güvenlik sistemleriyle ve geçiş kontrol sistemleriyle olan entegrasyon çalışması da daha kolay yapılabilir bir hale gelmiştir.

Günümüzde kameralar yalnızca görüntüyü eş zamanlı olarak izlemeye olanak tanımakla, görüntülerin kayıt altına alınmasını sağlamakla kalmayıp aynı zamanda yazılım ve donanımların sisteme dahil edilmesi sayesinde alarm üretebilmekte ve plaka takibi gibi işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Bu sebeple her geçen gün kameralar her sektörde ve farklı farklı amaçlarla kullanılmaya devam etmektedir. Günümüzde bu sistemler yaygın olarak plaka tanıma işlemleri, insan sayma ve raporlama işlemleri ve akıllı video içerik analiz işlemleri amacıyla kullanılmaktadır.

Kullandığımız markalardan bazıları :

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin

Çalışma Saatleri

Pazartesi 9:00 - 18.00
Salı 9:00 - 18.00
Çarşamba 9:00 - 18.00
Perşembe 9:00 - 18.00
Cuma 9:00 - 18.00
Cumartesi 9:00 - 15.00
Pazar Kapalı