Standart Videowall

Kategori:

Standart videowall, profesyonel ekranların alt alta ve yan yana dizilmesiyle oluşturulmaktadır. Bu tip videowall ekranları, tek bir ekran gibi performans sağlamaktadır. Bu ekran üzerinde izleme yapan kullanıcılar, tek bir görüntüyü ya da yayını dev bir ekranda izleme imkanına sahip olmaktadır. Genel olarak 2×2 formattan başlayan standart videowall ekranları, 3×3, 4×4 ve benzeri gibi daha büyük formatlarda da oluşturulabilmektedir.

Videowall kullanımında harici görüntü kaynaklarından yararlanılmaktadır. Bilgisayar, player ve benzeri gibi harici görüntü kaynaklarının bu ekranlara bağlanması sayesinde kaynaktan gelen içerikler, kendi içlerinde bir senkron ve düzen oluşturarak bir bütün halinde çalışma sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcı ihtiyaçlarına göre bu ekranlara videowall kontrol cihazları da bağlanabilmektedir. Bu kontrol cihazları Matrix switcher, videowall processor ve multiviewer gibi farklı cihazlar olabilmektedir. Tercih edilecek olan videowall kontrol cihazı, videowall kullanım amacı ile görüntünün kaynak sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Videowall kurulum ve montaj aşamasında da bu ekranların kullanım şekilleri ve kurulum yapılacak olan yerin fiziki şartları etkili olmaktadır. Bu nedenle montaj aşamasında kullanılacak ve gereksinim duyulan aparatlar farklılık gösterebilmektedir.

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin

Çalışma Saatleri

Pazartesi 9:00 - 18.00
Salı 9:00 - 18.00
Çarşamba 9:00 - 18.00
Perşembe 9:00 - 18.00
Cuma 9:00 - 18.00
Cumartesi 9:00 - 15.00
Pazar Kapalı