Yangın Kapı Sistemleri

Kategori:

Yangın kapı sistemleri geniş çaplı olarak güvenliğin sağlanmak istendiği yerlerde kullanılmaktadır. Oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü olan bu sistemler sayesinde beklenmedik durumlarda; yangınlar maksimum koruma ve güvenlik sağlanmaktadır.
Kişilerin ve ortamların güvenliğini sağlayan bu kapı sistemleri, kullanılacağı mekanın şartlarına göre farklı kategorilerde satışa sunulmaktadır. Genel olarak yangın kapı sistemlerinin kategorileri şunlardır:

  • Sistem odası yangın kapı sistemleri
  • Sarmal yangın kapı sistemleri
  • Panik yangın kapı sistemleri

Sistem Odası Yangın Kapı Sistemleri

Sistem odası yangın kapı sistemleri, kompleks ürünlerdir ve temelde REI kapılar kullanılmaktadır. Bu kapı sistemleri sayesinde kapının mekanik dayanıklılığı korunmakta, kapının alevlere ve dumanlara karşı koruması sağlanmakta ve termik izolasyon gerçekleştirilmektedir. Bu kapılarda kullanılan galvaniz çelik tabaka sayesinde her türlü dış etkene karşı üstün bir korunma sağlanmaktadır. Aynı zamanda galvaniz etkisi ile kapıların estetik duruşu da göze hitap etmektedir.

REI kapı teknolojisinin kullanıldığı yangın kapı sistemleri, sistem odaları gibi çeşitli teknolojilerin barındığı alanların alevlere ve dumanlara karşı korunmasına aracı olmaktadır.

Sarmal Yangın Kapı Sistemleri

Sarmal yangın kapı sistemleri, yangın anında oda sıcaklığının 65 dereceyi geçmesi durumunda otomatik olarak kapanmakta ve yangın çıkan bölgeyi izole bir hale getirmektedir. Bu nedenle, özellikle yangın tehlikesi olan yerler için sarmal yangın kapı sistemleri oldukça yaygın olarak tercih edilmektedir.

Sarmal kapı sistemlerinin genel özellikleri ev sağladığı avantajlar şunlardır:

  • Yangın koruması sağlanması açısından oldukça etkilidir
  • Yangının çıktığı merkez ile yangından korunması gereken yerler arasında emniyeti sağlar
  • Her ölçüye göre kapı üretebilmekte mümkündür
  • Acil durumda otomatik olarak kapatıldığı için anında müdahaleyi mümkün kılar
  • Yaklaşık olarak 180 dakika boyunca yangına dayanıklılık gösterir

Panik Yangın Kapı Sistemleri

Panik yangın kapı sistemleri pasif bir yangın önlemidir. Bu kapı sistemleri sayesinde duman ve alevlerden korunma sağlanmakta, yangın zonu arasında alevlerin ev dumanların geçişi önlenmektedir. Camlı ve düz olarak üretilmiş olan ve yangının olumsuz etkilerine karşı kullanılmak üzere üretil olan bu sistemler, kullanımın yapılacağı yere göre özel olarak imal edilmektedir.

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin

Çalışma Saatleri

Pazartesi 9:00 - 18.00
Salı 9:00 - 18.00
Çarşamba 9:00 - 18.00
Perşembe 9:00 - 18.00
Cuma 9:00 - 18.00
Cumartesi 9:00 - 15.00
Pazar Kapalı