Dijital Menuboard

Kategori:

Dijital menuboard sistemleri, birden fazla sayıdaki içeriğin tek ekranda, önceden belirlemesi yapılmış olan zaman aralıklarıyla kullanıcılara ulaşmasını sağlamaktadır. Bu ekran sistemleri sayesinde kullanıcılara yansıtılan menü içeriklerinin kolaylıkla güncellenmesi mümkündür ve bu yönüyle pratiklik sunmaktadır.

Dijital menuboard sistemleri pek çok alanda kullanılabilmektedir fakat günümüzde özellikle çeşitli kampanyalarını daha ilgi çekici bir şekilde sunmak isteyen, ürün ve hizmet fiyatlarını daha belirgin hale getirmek isteyen, duyurularını daha etkili bir şekilde yapmak isteyen firmalar tarafından tercih edilmektedir. Dolayısı ile gıda sektöründen perakende sektörüne kadar oldukça geniş bir yelpazede dijital menuboard sistemlerinin kullanım alanı bulunmaktadır.

Müşterilere fiyat bilgisi vermek, müşterileri kampanyalardan haberdar etmek ve duyuruları gerçekleştirmek amacıyla tercih edilen Dijital menuboard, firmalara maliyet açısından avantaj sağlamaktadır. Çünkü bu bilgilendirmelerin yapılabilmesi için gerekli olan baskı maliyetleri, dijital menuboard’lar sayesinde düşürülmektedir. Ayrıca daha geniş hedef kitleye etkili bir şekilde ulaşılması açısından da oldukça önemlidir.

Günümüzde cafelerin ve restoranların sıklıkla tercih ettiği bu ekran sistemleri üzerinden menüde bulunan yiyecek ve içeceklerin neler olduğu görüntülenebilmekte, fiyat bilgilerine yer verilebilmektedir. Aynı zamanda bu ekranlara söz konusu yiyecek ve içeceklerin görüntüsü de eklenebilmektedir. Bu sayede dijital menuboard’lar görüntü anlamında da avantaj sağlamaktadır ev ilgi çekmektedir.

Dijital menuboard kurulumlarında genellikle ekranlar tek sıra halinde kurulmaktadır ve yan yana bir ekran dizilimi tercih edilmektedir. Bu ekranlar, tek bir ekranmış gibi bir görüntü sunarken aynı zamanda ayrı ayrı ekranlar olarak da görevini yerine getirebilmektedir. Bu ekranların kurulumu yapılırken özellikle alanda bulunacak olan müşterilerin görüş açıları dikkate alınmalıdır. Tercih edilecek olan dijital menuboard ekranlarının yatay konumda mı yoksa dikey konumda mı olacağı müşterilerin görüş açısıyla birlikte, mekanın fiziksel şartları ile de bağlantılıdır.

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin

Çalışma Saatleri

Pazartesi 9:00 - 18.00
Salı 9:00 - 18.00
Çarşamba 9:00 - 18.00
Perşembe 9:00 - 18.00
Cuma 9:00 - 18.00
Cumartesi 9:00 - 15.00
Pazar Kapalı