Olağanüstü Durum Hizmetleri

Olağanüstü durum hizmetleri kapsamında müşterilere, olağanüstü gelişen durumlar karşısında bilgi sistemlerinde bulunan sermayenin, korunması hizmeti başta olmak üzere gereksinimlere yönelik olarak pek çok hizmetler sunulmaktadır. Günümüzde bilgisayarlar, internet ve iletişim ağları oldukça önemlidir ve bu kanallar acılığı ile elde edilen veriler, kaydedilen bilgiler bir sermaye niteliği taşımaktadır. Bu sebeple, olağanüstü durumlarda korunması gereken unsurlardan bazıları da bunlardır.

Olağanüstü durum hizmetleri acılığıyla iş süreçlerinin ve organizasyonel varlıkların devamlılığının sağlanması mümkün olmaktadır. Beklenmedik durumlar ile karşı karşıya kalındığında hizmet sözleşmesinde yer alan maddeler dahilinde müşterilere hizmet sunulmaktadır. Bu hizmet kapsamında, müşterilerin kullandıkları uygulama sistemlerine ait işletim ve yönetim gerçekleştirilmekte, WAN üstünden veri senkronizasyonu ile bakım ve destek faaliyetleri yürütülmektedir. Ayrıca yılda bir kez olmak koşulu ile olağanüstü durum testleri de yapılmaktadır.

Zirvede Ol Medya olarak olağanüstü durum hizmetleri kapsamında müşterilere sunulan hizmetler kategorilere ayrıldığında şu şekilde gerçekleşmektedir:

  • Arşiv transfer
  • Çalışma ortamı temini
  • TEYP yedekleme ve geri kazanım
  • Sunucu ve uygulama bazlı disk kopyalama

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin

Çalışma Saatleri

Pazartesi 9:00 - 18.00
Salı 9:00 - 18.00
Çarşamba 9:00 - 18.00
Perşembe 9:00 - 18.00
Cuma 9:00 - 18.00
Cumartesi 9:00 - 15.00
Pazar Kapalı