PC/Sunucu/Çevre Birimleri Bakım

PC/sunucu/çevre birimleri bakım ve destek hizmetleri, BT altyapısı bulunan server, pc ve çevre ürünlerin yani yazıcı, tarayıcı ve benzeri gibi ürünlerin uçtan uca bir şekilde, standartlara uygun olarak kurulmasını ve de çalıştırılmasını sağlamak amacıyla belirli bir servis seviyesine uygun olarak sunulan teknik destek hizmetleridir. Verilen pc/sunucu/ çevre birimleri bakım desteği hizmetler, çağrı bazlı olarak ve servis seviyesi esaslı olarak yürütülmektedir.

Genel olarak bu bakım ve destek hizmetleri iki ana kategori altında müşterilere sunulmaktadır. Bu kategoriler ise şunlardır:

  • Donanım bakım ve onarım hizmetleri
  • Sistem destek hizmetleri

Donanım bakım ve onarım hizmetleri, çevre birimlerde, serverlarda ve PC’lerde meydana gelen donanım sorunlarının giderilmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir. Bu hizmetler parça dahil ve parça hariç olarak müşterilere sunulmaktadır. Ayrıca bu hizmet, müşterilerin talepleri doğrultusunda periyodik bakım olarak da sunulabilmektedir.

Sistem destek hizmetleri, pc/server ve çevre birimlerde bulunan işletim sistemlerinde ve bu sistemler ile gelen uygulamalarda karşılaşılan sorunların giderilmesi amacıyla sağlanmaktadır. Bu hizmet müşterilere uzaktan ya da müşteri yerinde olmak üzere iki farklı şekilde verilebilmektedir.

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin

Çalışma Saatleri

Pazartesi 9:00 - 18.00
Salı 9:00 - 18.00
Çarşamba 9:00 - 18.00
Perşembe 9:00 - 18.00
Cuma 9:00 - 18.00
Cumartesi 9:00 - 15.00
Pazar Kapalı